Makijaż

Sztuka makijażu, czy też profesjonalnego wizażu, polega na upiększaniu za pomocą kosmetyków czy też odpowiednich preparatów poprzez malowanie, pudrowanie, modelowanie twarzy. Cała gama dostępnych preparatów do makijażu pozwala nam uzyskać oczekiwany przez nas efekt, najczęściej sprowadzający się do odmłodzenia, odświeżenia i podkreślenia atutów naszej twarzy.

Makijaż dzienny powinien subtelnie podkreślić urodę oraz sprawiać wrażenie świetlistego i świeżego. Najważniejszym zadaniem makijażu dziennego jest zadbanie o naturalny oraz zdrowy wygląd cery. Najważniejszym kosmetykiem w tego typu makijażu jest rozświetlający podkład, który powinien dokładnie współgrać z cerą. Jeżeli chcemy ożywić twarz potrzebny jest róż. Nakładamy go jednak oszczędnie, podkreślając naturalny kształt twarzy. Usta podkreślamy błyszczykiem, a oczy tuszem do rzęs, używamy cieni w stonowanych, naturalnych kolorach.

Makijaż wieczorowy przeznaczony jest przede wszystkim na szczególne okazje. Jest to niezbędny element kreacji i powinien być wyrazisty, dostosowany do kolorytu cery, barwy sukienki i oświetlenia. Przy wykonywaniu makijażu wieczorowego proponuje moim Klientkom zastosowania perłowych, brokatowych kosmetyków. Jeżeli decydujemy się na mocniejszy makijaż oka, możemy między nasze rzęsy wkleić kilka sztucznych rzęs w kępkach co doda naszemu spojrzeniu głębi i wyrazistości. Makijaż wieczorowy wykonuje się na bale, bankiety, uroczyste kolacje, studniówki i inne uroczyste okazje.

Makijaż ślubny jest niewątpliwie jednym z najważniejszych makijaży w życiu. Twój wygląd w tym dniu zapamiętają wszyscy, zostanie on również utrwalony na zdjęciach i filmach. Profesjonalny makijaż ślubny gwarantuje wspaniały wygląd przez cały czas trwania uroczystości, pozostając w idealnym stanie przez całą szampańską zabawę.
Twój makijaż ślubny ma za zadanie z jednej strony w dyskretny, subtelny sposób podkreślić Twoje rysy twarzy, naturalną urody, a z drugiej ukryć ewentualne niedoskonałości Twojej cery np.: przebarwienia, sińce pod oczami, zaczerwienienia. Ponadto, korekta twarzy powinna również dotyczyć jej kształtu. Makijaż ślubny powinien być trwały i wodoodporny, abyś nie musiała o niego martwić podczas tak ważnych dla Ciebie chwil. Perfekcyjny makijaż ślubny powinien, nie tylko dobrze prezentować się w świetle dziennym, z bliskiej odległości, a przede wszystkim na zdjęciach oraz podczas trwania wielogodzinnego wesela. Makijaż ślubny powinien harmonizować z typem urody Panny Młodej oraz suknią ślubną i dodatkami. Bardzo często dla Panny Młodej makijaż ślubnym jest pierwszym makijażem profesjonalnym w życiu i najważniejsze jest, aby czuła się w nim bardzo naturalnie.
Niezbędne jest wykonanie próbnego makijażu ślubnego, ponieważ w tak ważnym dniu na ewentualne poprawki czy zmiany makijażu są nie możliwe. Ślubny makijaż próbny pozwala na odpowiedni dobór makijażu do charakteru Panny Młodej, jej sukni, fryzury i bukietu.

A skąd się wzioł pomysł na malowanie twarzy i ukrywanie niedoskonałości?

 

Pierwsze wzmianki oraz malunki osób o pomalowanych twarzach sięgają czasów starożytnego Egiptu. Jednakże ówczesny makijaż skupiał się tylko i wyłącznie na kobiecych powiekach, ustach i policzkach. Makijaż to sztuka odkrywania piękna każdej kobiety. Wydobywa niepowtarzalne cechy a zakrywa niechciane niedoskonałości urody. Musi być wykonany perfekcyjnie by twarz wyglądała naturalnie i świeżo. Taki makijaż powinien dać kobiecie pewność siebie i spowodować zachwyt innych.

 

Pracujemy na sprawdzonych kosmetykach, wysokiej jakości, co jest gwarancją trwałości wykonanego makijażu.

Studio Jagoda

ul. Skoroszewska 1B

02-495 Warszawa

Tel. (22) 303 65 44

Studio Jagoda

ul. Ryżowa 48

02-495 Warszawa

Tel.  (22) 303 20 80

GODZINY OTWARCIA

NASZYCH SALONÓW

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 20.00

Sobota 8.00 - 16.00